Site içi arama

Güzellik için ısırgan otu

Güzellik için ısırgan otu

Isırgan otunun sağlık içine önemli etkileri vardır. Ancak güzelliğiniz için ısırgan otu kürlerinden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz?

Isırgan otu A, B ve C grubu vitaminleri ve provitamin açısından oldukça zengin bir bitkidir.

İçeriğinde bulunan klorofil, vitaminler ve demir nedeni ile, yiyecek ya da içecek olarak kansızlığa karşı kullanılan
ısırgan otunun, aşırı üşütmelerde solunum yollarını açıcı etkisi vardır.

Uzmanlar, aynı zamanda kan şekerini de düşüren
ısırgan otunun taze yapraklarının 14 gün süre ile yenilmesi halinde zayıflamaya yardımcı olduğunu belirtiyorlar. Tabii ki her bitki gibi doktora danışmadan tüketilmemelidir.

Cilt bakımı ve deri temizliği için de kullanılan ısırgan otu, kökleri kaynatılarak içildiğinde, saç dökülmesini, saçın kepeklenmesini ve yağlanmasını önler.

Bir çay kaşığı kurutulmuş ısırgan yaprağının üzerine bir su bardağı kaynar su konulduktan sonra karıştırılarak çay olarak içebilirsiniz.

Saçlara olan faydası için:

- 4-5 avuç dolusu taze veya kurumuş ısırgan otunu 5 litre soğuk suya koyduktan sonra yavaş ateşte kaynama noktasına kadar ısıtın. 5 dakika demlendirdikten sonra, suyla saçlarınızı yıkayın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.

Uyarı

Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Siteyi kullananlar kullanım koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Herhangi bir sağlık sorunu için alternatif tedavi yöntemleri hakkında doktorunuzdan tavsiye alınız.Uzmanların önerdiği kürleri doktorunuzun verdiği tedaviye destek olarak uygulayın.