Site içi arama

Yeşil kahve çekirdeği zayıflatır mı?

Yeşil kahve çekirdeği zayıflatır mı?

TV programlarında “uyurken göbek eriten yöntem” olarak anlatılan ve “yeşil kahve çekirdeğinin özleri ile hazırlanan bir zayıflama ilacı” ile ilgili olarak şunu soruluyor: “Ürünü tanıtanlar, noter huzurunda yapılan araştırmalar ile de bu etkiyi kanıtladıklarını iddia ediyorlar. Ne yapalım?”


Kahve çekirdeği zayıflatmaz

Hemen belirtmek gerekir ki, hiç bir bilimsel çalışma noter huzurunda yapılmaz. Bilimsel çalışmalar sadece ve sadece akademik merkezlerde, enstitülerde, üniversitelerin araştırma merkezlerinde yapılır. 


Yeşil kahve çekirdeği özlerinin göbek erittiğini, kilo verdirdiğini gösteren hiç bir mevcut bulgu yoktur. Dahası, bugüne kadar hiç bir bitkinin sapının veya yaprağının kilo verdirdiği gösterilememiştir. Bu tür programlarda duydukları bilgilere kimse rağbet etmemelidir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.

Uyarı

Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Siteyi kullananlar kullanım koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Herhangi bir sağlık sorunu için alternatif tedavi yöntemleri hakkında doktorunuzdan tavsiye alınız.Uzmanların önerdiği kürleri doktorunuzun verdiği tedaviye destek olarak uygulayın.