Site içi arama

Su çiçeği nasıl iyileşir?

Su çiçeği nasıl tedavi edilir?

Su çiçeği hastalığında; Cilde zarar verebileceği, bakteriyel enfeksiyonlara sebep olabileceği ve ciltte iz bırakabileceği için çocuğunuzun içi su toplu kabarcıkları kaşımasına mani olun.

Çocuğunuzun tırnaklarını düzgün bir şekilde kesin ve mümkün ise, çocuğa uykuda kaşınarak cildine zarar vermemesi için geceleri pamuklu bir eldiven giydirin.

Çocuğu rahatlatıyorsa sık sık soğuk ile yıkayın. Banyo suyuna koloidal yulaf unu katarak kaşıntıyı azaltabilirsiniz.

Yıkandıktan sonra cildi temiz bir havlu ile sürtmeden kurulayın. Kaşıntıyı yatıştırmak için kalamin merhemi veya aloe-vera jeli sürün.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.

Uyarı

Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Siteyi kullananlar kullanım koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Herhangi bir sağlık sorunu için alternatif tedavi yöntemleri hakkında doktorunuzdan tavsiye alınız.Uzmanların önerdiği kürleri doktorunuzun verdiği tedaviye destek olarak uygulayın.