Su çiçeği nasıl iyileşir?

Su çiçeği nasıl tedavi edilir?

Su çiçeği hastalığında; Cilde zarar verebileceği, bakteriyel enfeksiyonlara sebep olabileceği ve ciltte iz bırakabileceği için çocuğunuzun içi su toplu kabarcıkları kaşımasına mani olun.

Çocuğunuzun tırnaklarını düzgün bir şekilde kesin ve mümkün ise, çocuğa uykuda kaşınarak cildine zarar vermemesi için geceleri pamuklu bir eldiven giydirin.

Çocuğu rahatlatıyorsa sık sık soğuk ile yıkayın. Banyo suyuna koloidal yulaf unu katarak kaşıntıyı azaltabilirsiniz.

Yıkandıktan sonra cildi temiz bir havlu ile sürtmeden kurulayın. Kaşıntıyı yatıştırmak için kalamin merhemi veya aloe-vera jeli sürün.***********************************************
Bu yazıyı beğendiniz mi? Paylaştıkça çoğalan tek şey bilgidir. Lütfen bu yazıyı sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla paylaşın
***********************************************

0 yorum:

Yorum Gönder

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.

Göbek yağlarını yakan kür

 
 
 

Karaciğer yağlanmasına karşı kür

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama kürüBel inceltme kürü