Site içi arama

Boyun ağrısı için şiatsu masajı

Boyun ağrısı için şiatsu masajı

Boyun ağrısı olan kişinin arkasında durun, öne doğru eğilerek omuzların üstüne avuçlarınız ile bastırarak basınç uygulayın. Hafif bir basınç ile başlayın, sonra yavaş yavaş artırın.

Ellerinizi tek taraftan çalışabilecek şekilde ayarlayın.Bir elinizle alnı destekleyin, diğeri ile kafatasının dibinden başlayarak ensedeki kasları sıkın.

Kafatasının dibindeki boyun kaslarının arasındaki çukurluğu başparmağınız ile dikkatli bir şekilde aşağı doğru ilerleyin.

Taraf ve el değiştirerek boynun diğer tarafında da aynı işlemi tekrarlayın. Geriye adım atın ,kollarınızla uzanarak ellerinizi omuzların üstüne yerleştirin.

Kürek kemiklerinin arasına, omurgaya iki sabit basınç uygulayın. Yanındaki kaslara yavaşça tekrar tekrar basınç uygulayın. Basınç miktarını masaj yapılan kişinin tepkilerine göre ayarlayın.

Son olarak geriye kalan gerginliği giderebilmek için çubuk hareketler ile omuzlardan dirseklere kadar bütün kolu tekrar tekrar sıkın ve sıvazlayın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.

Uyarı

Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Siteyi kullananlar kullanım koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Herhangi bir sağlık sorunu için alternatif tedavi yöntemleri hakkında doktorunuzdan tavsiye alınız.Uzmanların önerdiği kürleri doktorunuzun verdiği tedaviye destek olarak uygulayın.